/Files/images/12314.jpeg

Обласний конкурс журналістських робіт "Історії успіху громад"

Номінація «Краща публікація у шкільному ЗМІ».

Автор: Тригуб Руслана Геннадіївна, учениця 11 класу КЗ "Мереф’янський медичний ліцей"

Ми діти твої

Обласний конкурс журналістських робіт "Історії успіху громад"

Номінація «Краща публікація у шкільному ЗМІ».

Будьте здорові, мереф’яни!

/Files/images/для статті.jpg

Автор: Калініченко Дарина Олександрівна, студентка 3 курсу Харківського національного медичного університету

Співавтор: Щит Ярослав Ігорович, учень 10 класу

КЗ «Мереф’янський медичний ліцей Мереф’янської міської ради Харківської області»

Доброго дня! Мене звати Калініченко Дарина, я студентка 3 курсу Харківського національного медичного університету. Все частіше виринає із пам’яті спогад: моя рідна школа, святково прибрана зала, схвильовані батьки та наші вчителі, урочисто грає мелодія гімну Мереф’янського медичного ліцею і я співаю:

Навчи, ліцей, скоріш навчи

Людей цілюще лікувати,

вдягли ми білії халати,

бо лікар – реченець Землі.

Нехай ідуть у сьогодення,

І у майбутні дні прозорі

Здорові люди, а не хворі,

А у Мерефі сяють зорі.

Мудрим провидцем був автор слів мереф’янин поет Віктор Кириченко. У майбутньому моя маленька батьківщина, Мереф’янська об’єднана територіальна громада сяятиме зорею, а мешканці обов’язково будуть здорові. Я та мої однодумці прикладемо для цього усі можливі зусилля.

Отож ближче до справи!

До Вашої уваги я представляю свій проект, створений разом з учнем КЗ «Мереф’янський медичний ліцей» Мереф’янської міської ради Харківської області Щитом Ярославом Ігоровичем, учнем 10 класу, спрямований на покращення здоров’я мешканців нашої об’єднаної територіальної громади.

Місто Мерефа завжди радісно і щиро приймає гостей, але чи зустрічають їх здорові люди? Так! А все тому що в нашому місті впроваджується проект «Профілактика хвороб – прямий шлях до здоров’я».

Ми вирішили дізнатися, який стан здоров’я у нашої громади і розпочали з учнів Мереф῾янського медичного ліцею, провівши серію досліджень (з дозволу батьків дітей), які не проводяться під час обов’язкового щорічного профілактичного медичного огляду. Нас підтримали керівництво та співробітники Комунального закладу охорони здоров’я «Мереф’янська центральна районна лікарня».

Наш проект - це не стандартний лікарський огляд, це дослідження за європейськими стандартами. Дану ідею нам запропонували спікери найбільш масштабного українського медичного фестивалю «Ukrainian Medical Festival 2.0» - Людмила Шупенюк (лікар акушер-гінеколог, телеведуча програми «Я соромлюсь свого тіла» ) та Єдгар Камінський (пластичний хірург, власник приватної клініки).

А чи знаєте ви, що кожна двадцята дитина знаходиться в групі ризику захворіти на цукровий діабет, а кожна сорокова вже хвора, тому мій перший крок - з’ясувати, чи всі діти знають, як вберегти себе від цукрового діабету і чи всі здорові? Нашу ідею підтримали спеціалісти лабораторії «Сінева».

З дозволу батьків дітей, ми зробили аналіз крові 350 учнів ліцею і отримали такі результати: 346 учнів - рівень цукру в середніх межах норми (3,5-5,5 ммоль/л, 4 учні – рівень цукру на межі норми (5,4-5,5 ммоль/л)). Четверо учнів, які потрапили до групи ризику, направлені на детальне обслідування до ендокринолога Комунального закладу охорони здоров’я «Мереф’янська центральна районна лікарня» Усікової Н.А. Ми ознайомили дітей з правилами профілактики цієї страшної хвороби, провівши по 2 тематичні лекції ( «Цукровий діабет. Що потрібно знати?», «Профілактика цукрового діабету») в кожному класі та видавши буклети-пам῾ятки.

Другий крок – пальпаторне дослідження стану щитоподібної залози, адже Харківщина потерпає від загрози йододефіциту та ендемічного зобу.

Результати виявилися втішні. Мною була запропонована ідея – використання йодованої солі в їдальні для приготування страв. Ідею запроваджено.

На цьому ми не зупинилися, в наших планах проведення обслідувань щодо захворювань крові, перевірка буде проведена не тільки серед учнів усіх шкіл, а й серед вчителів та батьків. Ми дізнаємося чи мають наші жителі схильність до алергій, чи страждають авітамінозом, який спричиняє нестачу ферментів та порушення обміну речовин. Дане дослідження я детально розглянула на майстер-класі Людмили Шупенюк «Я соромлюсь свого тіла. Європейський контроль гемостазу» .

Здоров’я кожного, творить здоров’я нації! Як відомо, стан здоров’я громади залежить на 10% від медицини, тому наша мета - допомогти кожному!

Уже сьогодні я відвідала більше 30 майстер-класів з профілактичної медицини, терапії та хірургії в різних куточках України та світу, заради якісних і актуальних знань, заради створення міцної та здорової громади!

Якщо ми станемо переможцями даного конкурсу, то кошти будуть витрачені на придбання апаратів для аналізу крові для кожного закладу освіти нашого міста, щоб кожного місяця, всі діти обов’язково проходили перевірку стану рідкого середовища організму. Адже кров – це його дзеркало, яке дає можливість передбачувати різні патології (схильність до алергій, запалення, зниження імунітету, авітаміноз, нестача ферментів ).

Дякуємо за увагу! Бажаємо міцного здоров’я та благополуччя!