В 1943 році, коли йшли жорстокі бої за звільнення нашого міста, загинуло багато воїнів-визволителів. Згодом почали з'являтися пам'ятники на місцях їх поховань. На залізничній станції 4 кілометр, яка знаходиться на околиці Мерефи, було відкрито обеліск з іменами загиблих. Тоді і розпочалася велика пошукова робота учнями загальноосвітньої школи № 2. Слідопити повідомляли рідним та близьким про місце поховання загиблих воїнів, так зав'язалася переписка із жителями різних регіонів країни. На початку 70-х років приїжджала мати офіцера Болдарева Г.Я. з Астрахані, яка не знала, де поховано її сина. Це стало початком пошукової роботи під девізом :"Ніхто не забутий, ніщо не забуте".

В 1980 році в школі був відкритий музей бойової слави, а в 1982 році йому було присвоєно звання „Відмінний шкільний музей".

/Files/images/музей1.JPG

В 2000 році з нагоди його 20-річчя - Міський музей бойової слави. Зараз в музеї нараховується 1720 експонатів. В 1982 році музей включився в акцію Пошук -57. За наслідками цієї роботи в І етапі ми зайняли II Всесоюзне місце, а в II етапі - І місце. Прапор 57 Армії був урочисто переданий на зберігання в музей і протягом 2-х років знаходився в приміщенні школи.

При музеї працює група екскурсоводів та пошуковців, які брали активну участь в різноманітних акціях та оглядах. За останні 2 роки було зібрано багато цікавого матеріалу про історію школи, яка розпочалася з 1763 року, особливо цінним став матеріал про нашу школу в період Великої Вітчизняної війни, адже тут знаходився шпиталь, в якому надавалась допомога пораненим бійцям, що звільняли наше місто. І, мабуть, не випадково в 1980 році тут відбувся зліт слідопитів з запрошеними працівниками шпиталю, а згодом, 2004 році наша школа стала медичним ліцеєм. В музеї систематично проводяться екскурсії для учнів шкіл міста Мерефи, Харкова, шкіл нашого району. Матеріали музею використовуються на уроках та позакласних заходах.

/Files/images/музей 3.JPG

Музей має тісний зв'язок з музеями міста, з історичним музеєм міста Харкова, з громадськими організаціями, станцією юних туристів, радою ветеранів області, району та міста. При музеї працює рада, до складу якої входять ветерани війни, учні, вчителі. В музеї зібрано багато матеріалу за таким напрямками: „Мерефа та мереф яни в роки війни", „Випускники школи - учасники Великої Вітчизняної війни", „Партизанський рух в Мерефі", „"Вони виконували інтернаціональний обов'язок в Афганістані", „Чорнобиль - чорний наш біль", „Польова пошта пам'яті", „Солдатське поле", „Ми пам'ятаємо вас, ветерани" та багато інших. Далі надаються матеріали про пошукову роботу.